Lampa Aladyna na 4 miesiące zaczaruje Chorzów!

W ciągu najbliższych 4 miesięcy sezonu jesienno-zimowego – od 5.11.21 do 27.02.22, Lampa Aladyna będzie na wyciągnięcie ręki. Dzięki zaczarowanym drzewom, udekorowanym przez ponad pół miliona kolorowych świateł LED, Chorzów rozświetli największy tematyczny park rozrywki w Polsce – Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.

 

Na świeżym powietrzu, w otoczeniu 26 hektarów parku i jeziora, czekać będzie na zwiedzających kilkadziesiąt instalacji świetlnych, atrakcji multimedialnych, pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową oraz video- mappingi. Podczas zwiedzania wystawy dostępnych będzie wiele z dotychczasowych zjeżdżalni, karuzeli i innych atrakcji Legendii, takich jak Jama Bazyliszka z rura parkiem, Gaj Urwisów, diabelski młyn Legendia Flower, Tea Cups, Magical Lake Expedition, Royal Ballroom oraz wybrane atrakcje dziecięce.

 

Niczym Dżin postanowiliśmy spełnić wszystkie życzenia, nie tylko tych najmłodszych. Każdy ma szansę wyruszyć w podróż opowiedzianą światłem i poczuć się jak bohater historii Aladyna – wystarczy przekroczyć magiczną bramę Ogrodu Świateł w Chorzowie, by już znaleźć się pod baldachimem orientalnych lampionów w otoczeniu glinianych dzbanów na jednej z arabskich ulic.

 

Zwiedzający, krocząc przez kolejne etapy historii Aladyna, mogą podziwiać ogromne instalacje świetlne przedstawiające przygody bohatera z Dżinem, z piękną Jasminą, czy spotkać gwardię ogromnych strażników Sułtana, stojących na straży 30-metrowego tunelu świetlnego.

 

Ponadto wśród atrakcji multimedialnych i pokazów świetlnych wszyscy goście będą mieli możliwość zobaczenia m.in. widowiskowych pokazów choinki multimedialnej stworzonej z 40 000 świateł LED (atrakcja dostępna od 06 grudnia 2021), 24-metrowego animowanego tunelu świetlnego, Łąki Multimedialnej, czy Lasu Burzowego imitującego efekty pogodowe. Wizualna uczta nie kończy się jednak na ziemi za sprawą największej tego typu atrakcji w Europie – spektaklu Rzeki Świateł, który odbywa się na wodzie oraz licznym konstrukcjom świetlnym w kształcie egzotycznych roślin i zwierząt, odbijających się po zmroku od tafli jeziora.

 

Dodatkowo, aby oderwać się na moment od codzienności nie trzeba odrywać się od ziemi – wystarczy wejść do kosza kolejnej skrzącej się od świateł atrakcji – balonu. To tylko jeden z wielu photo – pointów rozmieszczonych na terenie całej wystawy. Oczywiście nie zabraknie również zagadek, zabaw i wyzwań dla najmłodszych, które dodatkowo urozmaicą zaczarowane spacery.

 

Wydarzenie pełni rolę wystawy plenerowej i nie wymaga bezpośredniej interakcji z żadnymi eksponatami. Dla komfortu zwiedzających, zakup biletów online będzie limitowany i możliwy wyłącznie na wybrane godziny zwiedzania.

 

Bilety ulgowe, normalne oraz rodzinne, w zależności od dnia, będą w cenach od 29 zł do 39 zł dostępne online na stronie www.ogrodswiatel.pl oraz w kasach Legendii.